::: Samuel Records
[ home ] 

[ contact ] [ Samuel friends ] 
[ Samuel blog ] 
::: NEWS:: 19.08.2015 ::


Spousta věcí přichází náhodou, stejně tak jsem i já zjistil, že Milan Trachata (Banán) věnoval nějaký prostor polským PAST ve svém pořadu - "Scéna s Banánem". Poslechněte, a vyražte na PAST koncerty, budou určitě skvělý!
Díky všem za podporu!

sAm


:: 09.08.2015 ::
PAST EP je cca 14 dní venku a doma v krabici mám posledních 9 ks na prodej. Díky všem projevený zájem a ohlasy! V lisovně je zadaný 2 press, který bude venku v říjnu. PAST mají před sebou několik českých koncertů, na které se bohužel re-press dodělat nestihne. Není ale potřeba věšet hlavu, protože je možné, že u PAST ještě singl seženete ... U Samuel Records lze sehnat i PAST trika, každé s plakátem A3, velikosti různý ... v případě zájmu piš. V každém případě posledních 9 ks je na prodej ... Druhý press vyjde za spolupráce Samuel Records / P.Trash Records v nákladu 200 ks.

K turné... PAST pojedou začátkem září krátké "turné" po ČR. Je na co se těšit, poprvé jsem je viděl na Setkání svobodných duší v Rožnově p.Radhoštěm a byli naprosto skvělí (stejně jako fest - díky vrahouni). Na koncertě zazněli všechny pecky z dema, nějaké novinky a předělávka Ewy Braun ...

02.09.2015 Mělník, Stará Mydlárna + Remek (emo-punk Praha/ČSSR)
03.09.2015 Praha, 007 + Bumfrang 3
04.09.2015 Písek, U Vavřiny + JAYWALKER + COMMODORE 64
05.09.2015 Olomouc, SF Miniramp - Zine Fest - Ctib + Daša Fon Flaša (SK) + Ikiru + Rosa Parks
06.09.2015 Orlová, Futra + Ikiru + Rosa Parks

Díky všem za podporu! PAST se na koncerty moc těší ...

sAm


:: 29.07.2015 ::

:: 25.07.2015 ::

Venku je demo EP polských post-punks PAST! Vychází jako 7"EP, první press v nákladu 200 ks. Desku lze objednat přes samuel bigcartel.com, samuel email nebo discogs.com. Společně s vinylem vychází plakát A3 (motiv je na úvodní stránce Samuel Records), pár ks velkých placek s logem PAST a 50 ks trik s logem PAST. Vše seženeš přes Samuel Records email. Na desce uslyšíš 4 skladby, které je možné poslechnout na samuel bandcamp.com.


Díky za podporu .... Samuel:: 20.07.2015 ::

Vyšly (tedy jedna teprve vyjde) dvě perfektní recenze na Landmine Spring a Sneeze. Příští týden vychází demo nahrávka polských PAST (jako 7"EP) a další plány samozřejmě jsou …

Landmine Spring - Complete Ride Session LP
Už se Ti někdy stalo, že vložíš jehlu do drážek a celé Tvé mládí se začne točit jako kolotoč před Tvýma roztěkanýma očima?? Ovane Tě duch starých časů, kdy jsi ztrácel čas poslechem zahraničních pitomin a domácí zlato sis nechával protéct mezi prsty jako vodu z kohoutku? Říkáš, že ne, žes vždycky poslouchal jen kapely, které zastávaly ty jediné a správné hc postoje? Tak to, kámo, kecáš, ale nechám tě být. Nebyl jsem jiný. Ale nehodlám tady soudit nebo mentorovat. Raději se jdu časem vrátit na konec devadesátek, do dob, kdy katalog z Day After byl malý svátek, do dob, kdy tričko z distra od Barváka znamenalo víc, než tisíc Pum a Adidasů (což vlastně platí dodnes :-D). Tehdy moje uši poprvé uslyšely LVMEN, zamilovaly si sonickou harmonii GNU, přísahalo se na MRTVOU BUDOUCNOST, SUNSHINE byli ještě zajímavým úkazem a LANDMINE SPRING ukázali, že nářez a silné melodie ruku v ruce mohou jít. Naléhavý, ne však hysterický vokál, změny temp a nálad, a hlavně neopakovatelný feeling, to byly poznávací znamení této čtveřice. A dodnes mě mrzí absence na koncertu FUGAZI, kterého jsem se, díky převlečení z odraných levisek a klokánky z kapucí do maskáčového stejnokroje, nemohl zúčastnit. Tehdy jsem chtěl strašně jet i kvůli nim. Pak se naše cesty stále míjely. Kvanta nových a nových kapel, post škatulky, mraky koncertů, chlastání a jiné záliby, práce v kuchyni, stresy s bydlením a podobné radosti i starosti daly starým láskám vale. Ale dnes tady sedím, zamlkle poslouchám, soustředím se jen na hudbu a říkám si…. je to tam, jako by to bylo včera. Tahle reedice má možná hned několik důvodů. Ukázat později narozeným jakou skvělou kapelu naše podzemí mělo. A taky donutit starší kusy se zamyslet. Donutit je nenechat se semlít systémem, nepodlehnout stádnosti. Vzpomenout si, jací blázni jsme za mlada byli, čím jsme chtěli být, a jestli je vše tak, jak jsme si přáli. Rekapitulace je to místy bolestná, místy úsměvná, ale sakra důležitá. Díky Samueli, velké díky za návrat do dob, kdy hudba uměla lidi z podzemí rozdělovat a zase spojovat. Nostalgie, která těší, devět songů, které hladí.
(Johny from Troppau, http://RavenRadio.cz)

Sneeze - Stars & Strings 10"LP
Samuel přednedávnem probral svůj label z komatu a dojatým pamětníkům se historie konečně naplnila zkompletovaným Ride od Landmine Spring. Samozřejmě na vinylu, idealisti a blázni žijou pořád. A aby to nebyl „pouze“ návrat velkolepou reedicí, do závěsu se zároveň s nadšeným rykem nachomejtnul i jeden desetipalec.

Sneeze aka Vlasta, frontman strakonických veteránů Jaywalker, se dal po kytaře na klavír a zjistil, že nejlíp si udělá úplně všecko sám. Výsledek: Stars & Strings, kolekce hořkosladkých balad, ze kterých melancholie a soužení prýští takovým způsobem, že jsem na první dobrou protočila Mark, chytlavý song až hanba, dvanáctkrát za sebou. Uznávám, není to normální, ale když se vám život na chvíli zahalí do premenstruační zběsilosti, kde trojčlenkou muž-práce-domácnost dostanete zbrusu nové výsledky, můžete v tomhle nevraživě labilním stavu vyvádět mnohem horší věci.

Lacině se nabízí srovnání s Unkilled Worker, razantní sevření akustické kytary se podobně hrne celým albem. Jenže zatímco Todd vám v hlavě křesá mentální vakuum, Sneeze rád zakvedlá v nedořešených patáliích. A stejně jako alkohol nebo chlapa potřebujete každého z nich v jiný moment. Klavír se vždycky vmísí jen decentně, obrušuje nebo dopomáhá katarzi. Melodicky variabilní hlas, rozložený někde mezi Jiřím z Illegal Illusion a Michalem Penkem (sic?) zná své limity, trpí přiměřeně situaci bez zbytečně vypjatých excesů.

V průvodním textu k desce stojí, že vykazuje podobné rysy jako rané emo kapely, což ano, pokud mluvíme o naléhavosti vokálu a nekomplikovanosti dramatické matérie songů, bilanční texty nevyjímaje. Rozhodně ale nejde o přímočaře utrápenou romantiku pro odložené holky. Ty si tady spíš chystají napřaženou ruku a čekají... I přes pomalé tempo zvládnou písničky udeřit podobnou silou jako kdejaký agresivní punk nebo nedejbože metal, dynamika pravidelně mává s emocema. Zkuste si třeba představit Nirvanu unplugged, je to dobré na domácí hnípání o samotě, kdy vyžadujete drásat předvídatelnými zvraty, zadumaně hledět skrz průzor tklivě zdůrazňovaných repetic a přebírat se kostlivcema ve skříni do doby, než si budete potřebovat zahrozit pěstí, fyzicky trpět a dostat to ven vám pak pomůže jedině elektrifikace. Taky můžu mluvit o bezčasí a bublání neklidu pod povrchem, ale nejsem z toho tak udělaná, abych nashromáždila tolik důvěryhodně kýženého patosu.

V ambivalentním duchu se nese i cover desky, očumovací podpásovka. Úplně mě minul nebeský podklad, pořád jenom fixuju středový znak. Jistěže to může být hinduistický symbol, tahle cesta mě ale tak nedráždí. Když si odmyslíme obvodovou kružnici, je to logo Faith No More jak vyšité, pokud nezdravě podléháte šíleným očím Mikea Pattona. Kdo chce, vždycky si najde vyšinuté asociace. Stejně jako vinyl v nákladu 130 kusů.
(Tereza Wontová, http://diycore.net)

Díky za podporu .... Samuel:: 24.03.2015 ::Nepoužívám facebook. Kamarád mi ale napsal, že Jirka/LMS vypustil před nedávnem informaci o Landmine Spring LP, které jsem koncem roku 2014 vydal. Udělalo mi to radost, díky! sAm

"Před Suns jsem hrál v kapele Landmine Spring. Někdy na začátku roku 1999 jsme nahráli osm věcí, šest vyšlo na našem prvním regulérním lisovaným CD EP "Ride" na labelu našeho kámoše Honzy "Samuela" Kloučka, další dvě o rok později na našem prvním EP u Day After. Bylo v tom takový to nadšení dvacetiletejch kluků, neuměli jsme moc hrát a zpívat, ale neřešili jsme to a snad na jeden zátah jsme ty věci nahráli. Ride vyšlo v den koncertu Fugazi v LMB v září '99, kde jsme jim předskakovali, což byl super večer. V tý době i pár let po tom jsme si ale říkali, že těch osm věcí patří k sobě a na vinyl. Pak to nějak zavál čas.. Jenže Samuel je velkej srdcař a po patnácti letech se k našemu překvapení rozhod, že celý to nahrávací session vydá na 12" vinylu. A teď je to venku v limitovanym počtu 130 ks.. Je to zvláštní pocit držet tu desku v ruce. Udělalo mi to radost. Možná to pár pamětníkům nebo nadšencům radost udělá taky. Jirka"

Díky za podporu .... Samuel:: 27.01.2015 ::

Čas letí velice rychle a je to již skoro tři měsíce, co jsem vypustil dva nové tituly na Samuel Records. Díky všem, kteří si nahrávky koupili a podpořili můj poměrně odvážný nápad.

Nahrávky jsou stále k dispozici, je možné si je objednat na emailu samuel.records@seznam.cz a k poslechu jsou umístěny na https://samuelrecords.bandcamp.com.

Moc děkuju za pár ohlasů! Díky!!!

Landmine Spring - Complete Ride Session LP
Deska, kterou mi udělali Samuel Records velkou radost, nahráváno v letech 98/99. V tý době jsem žil pouze pro koncerty, ten konkrétní víkend. Starší kluky jsem před Sedmičkou obcházel stometrovým obloukem úcty a zvědavosti a sehnat Vansky bylo ještě pár dalších budoucích let téměř nemožný. Vůbec nevím, co sem v tý době dělal v zimě, i tahle deska je taková optimisticky letní. A hlavně nestárne a snese srovnání s tím, co se hrálo v tý době za mořem, kde sis pro ty Vansky mohl dojít krásně a jednoduše.
(Tchichiman, Co má v přehrávači Tchichiman? / Co má v přehrávači Tchichiman? - http://www.kidsandheroes.com )

How Can Limo Kid Kill Your Dreams? - 6
Nové číslo Kloučova a Jesusova společného zinu které je po předchozích profi číslech návratem ke xerox tradici. Zároveň je osekané o obvyklé atributy zinů jako sloupky, recenze atd. Tři rozhovory, jeden tour report a nazdar. Nelze to ale nazvat ochuzením protože všechny rozhovory jsou zajímavé a inspirativní. Mluvím teď pouze o Kloučově části protože druhou část jsem ješě nestihl přelouskat. vychází s kartonovou přebálkou.
(M5, Day After mailorder)

Landmine Spring - Complete Ride Session LP
Je září roku 1999 a já konečně po týdenních oplítačkách se salmonelózou stojím zase na nahou. Co víc, stojím v pražské Lucerně jednou rukou si držím padající kalhoty a druhou foťák. Tu noc právě tady vystoupí FUGAZI, kapela o které bez váhání řeknu, že dokáže měnit životy a vybaví se mě taky dvě věty z tehdejší bible Rock proti proudu (r.v.1992): "Fugazi projíždějí celým světem a káží proti společenským zlům. Neberou si na cesty drogy a alkohol, ale brožované knížky a minerálky". Haha. Ten večer s nimi vystoupí také (mimo jiné) strakoničtí Landmine Spring, kteří právě křtí své první (lisované CD) "Ride". Ani náhodou by mě nenapadlo, že tahle deska vyjde za 15 let znovu, na vinylu a já k ní budu psát recenzi. Celý tenhle asfalt beru jako zápisník, kdy jednotlivé zářezy jsou i historické dotyky nás samotných. A tak musím nahlídnout i do svých vzpomínek, které mě pojí se spojením LS a Samuel. Honzu Kloučka znám léta, první vzpomínka se mně vybaví na reklamu Samuel records, která byla otištěna v časáku Agaila (Balaclava kids), design kulturisty mě přesvědčil a napsal jsem si o distro list. Ten přišel po víc jak roce (možná dýl) a pak to začalo:). Honza se poslední léta netajil tím, že chce vydat desku Ride znovu a tentokrát konečně na vinylu. S ubíhajícím časem, kdy propast od rozpadu kapely a dne vydání se markantně zvětšovala, se tento plán jevil jako čím dál větší bláznovství a finanční sebevražda. Ale za ty léta, jsem ani na chvilku nepochyboval, že tento plán se stane skutečností, protože Samuel je prostě blázen. Blázen v tom nejlepším slova smyslu, kdy své sny stojí za to realizovat na úkor těch logických překážek, které jasně říkají NE. A být obklopen těmito blázny jasně říká, že to má smysl, dělat věci tak jak chcete vy a ne jak se očekává, že by měly být dělány. Další zářez mně konečně dostává ke kapele samotné. Píše se rok 1997 a kamarád Korda mně podává CD-r Do You Answer Me?, které mu právě přišlo. Minimalistickej obal jak z učebnice fyziky a hudba, která jasně nezapadala do prasopalového Brna. První poslech a byl jsem okouzlen. Energie a přitom silný melodie. Naléhavej vokál. Vzor kapely z Revelation records, kdy HC kids hrají rock. O rok později konečně vystoupí i zde naživo (po boku Balaclavy) v lužáneckém sklepě. Opět parádní a takový "skromný". Vybaluji desku a nechám ji olíznout jehlou. A cítím takový to napětí a trošku i nervozitu jestli na tohle už přeci není jenom pozdě. A pak se to ozve notorický kytarový promáchnutí z leva a zprava. A já cítím sakra ono to tam pořád je a má to sílu jako blázen. Parádní zvuk, melodie a energie. Vzpomínky jsou opět před očima. Vinylové verze zachycuje komplet studiové nahrávání z období MCD Ride, takže tu najdeme i dvě skladby z Your World a jeden z kompilačky Ten Years Ego. Nejvyšší čas začít dělat bláznivý věci, stojí to zato!
(Jirza, http://czechcore.cz)

Landmine Spring, čili Complete Ride Session
Jsem naprosto přesvědčen, že tohle je parádní záležitost. A to navzdory faktu, že několik let v devadesátkách jsem proflákal na základní škole se záležitostmi jako Plexis, Kabát, Alkehol nebo Tři sestry. A samozřejmě The Offspring. Zatímco oni v S.O.S andělsky bodovali s videoklipy TO, v Medúze Čert na koze jel, Ota Hereš vykřikoval, že chce pít Nonstop, a na Nově útočil singl Pretty Fly (for a White Guy), ve Strakonicích zkoušela kapela, která vydala svoje první a následně druhé EP. Po vydání Ride se kapela objevila v Lucerna Music Baru před Fugazi. A celistvé Complete Ride Session po patnácti letech vyšlo na "znovuzrozeném" labelu Samuel Records. Celistvé proto, že původní EP Ride bylo bez několika skladeb na desetipalci, dema a songu What Was Broken, který vyšel na kompilaci Ten Years Ago (Noiseworks Records/Silver Rocket). Původní proto, že už tehdy vyšlo u Samuel Records. Smyčka se stahuje. A nutno podotknout, že Landmine Spring na nahrávce Ride (i Complete Ride Session) jsou skvělí. I po všech těch letech. Takhle se dřív prostě hrálo. Bylo to do it yourself, bylo to indie, byl to hardcore. Byl to punk! Melodika, zpěvnost, houpavost. Nutící bez výhrad přikyvovat do rytmu. Občas si kytary s bicíma jen tak pohrajou, dají důraz na konkrétní takty. Tak, aby se posléze zase rozpohybovaly do středního tempa. Zcela vyhovující, s lehce melancholickou náladou, zvuk kytar zvoní, to mám rád. Byli tu Lvmen, rozebíhali se Anyway, jeli Gnu a Ravelin 7, bylo tu spoustu dalších. A byli tu Landmine Spring. Vyhraní a konkurence schopní. Narazil jsem na ně o mnoho, mnoho let později na LP Sip of Wine. V distru Day After Records za celých sedmdesát ká. A po celou dobu, co si vychutnáváte vinyl Complete Ride Session (chvalte Pána - Samuela), máte prapodivně příjemné pocity. Od úvodních kytarových tónů skladby One Step One Mile přes výraznou Wasted Time a perfektně cizí píseň Stranger až do demo konce posledního tracku. Z dnešního pohledu už z pravěku. Deska neztratila nic ze svěžesti roku ´99. Bezva výlet do let minulých a retro vzpomínka na Texas Is the Reason, American Football nebo třeba ty Fugazi.
(Honza Štelcík, www.fullmoonzine.cz)

Sneeze. (Ne)klid hvězd & strun
Sneeze je sólo projekt Vlasty Marka, zpěváka a kytaristy strakonických Jaywalker. Hudba Jaywalker, která v sobě nese stopy Hot Water Music a punk/post-hardcore přelomu tisíciletí celkově, není sice přehnaně rychlá, ale tady jde o ryze akustický feeling a táhlého ducha posmutnělého folkaření. Postačí kytara a vlastní hlas, který nepostrádá potřebnou dynamiku, dramatičnost a nervózní odraz dnešní doby. To je jedna podoba. Podoba druhá je jemné přizvukování v do zblbnutí opakovaných silných heslech - refrénech. Break the Silent je příklad za všechny. Monotónní repetice, postupně sílící do hrozby reálného rozbití ticha, ale jen na chvíli. Vzápětí se kytara i hlasy postupně zklidňují, aby zbylo jen několikanásobné opakování hesla "a capella". A takhle si Sneeze na desce Stars & Strings poťouchle laškuje po celou dobu. Zdvojení nebo snad dokonce ztrojení akustických kytar a vokálů, lehké pohrávání si s klavírikom nebo ojedinělým zvukem elektrické kytary. To všechno tady můžete najít. Nezvyklá pestrost a barevnost za použití minima nástrojů. Šest skladeb, ze kterých smrdí flanelové košile, plnovousy a vůně dálek, ačkoliv do Strakonic je to z Mělníka jen sto šedesát kilometrů. Přesně takhle si představuju tenhle typ punkových "folkařů": Chuck Ragan, Tim Remis nebo neživý Tony Sly. Nálada desky jde ruku v ruce s obalem, na kterém jsou vyobrazeny šedočerné mraky táhnoucí oblohou a fotka v inlayi zobrazuje chuť svitu slunečních paprsků prosadit se skrze mračnou hradbu. Perfektní a trefné, přesné do emocionality Stars & Strings. Nahrávka byla pořízena na přelomu let 2013 a 2014 v autorově obýváku, kde byla i zmasterována. Vyšla před pár měsíci u Samuel Records, který po letech hibernace vydal v krátké době dvě desky. Shodou okolností muzikantů ze Strakonic. A obě znějí parádně. Emo kids můžou zaplesat, tohle ale smete každýho. Natuty.
(Honza Štelcík, www.fullmoonzine.cz)

Díky za podporu .... Samuel:: 15.12.2014 ::

Poštovné zdarma!!!

Díky všem, kteří si již koupili Landmine Spring LP, Sneeze 10", zine a nebo triko. Pokud by jsi třeba chtěl někoho nějakou z těch věcí podarovat, pošta je teď do vánoc zdarma. Objednat ale musíš do 18.12., snad by se to zvládlo i do 19.12. Ceny jsou LP 300,- Kč, 10" 250,- Kč a triko 250,- Kč. Objednávat lze na emailu samuel.records@seznam.cz.

Díky za podporu .... Samuel:: 28.11.2014 ::How Can Limo Kid Kill Your Dreams? #6/2014 - je VYPRODANÝ!
Díky všem za zájem a objednávky. Překvapilo mě to, ale zine je vyprodaný. V lednu vyvěsím elektronickou pdf ver. ke stažení. Již jsme začali pracovat na novém čísle zinu, tak uvidíme, jak to půjde. Díky všem, omluva všem na které se nedostalo.

Díky za podporu .... Samuel:: 24.11.2014 ::How Can Limo Kid Kill Your Dreams? #6/2014 je venku! Objednávat lze na emailu samuel.records@seznam.cz nebo přes samuelrecords.bigcartel.com. Vychází 100 ks, cena zinu je 60 + poštovné (21,- obyčejná pošta / 35,- Kč doporučená pošta). Na prodej zbývá cca 50 ks, během 10 dnů bude pár kusů dostupných i přes Papagájův Hlasatel Records a Day After e-shopy. Celý zine je kompletně ruční práce.

Díky za podporu .... Samuel:: 18.11.2014 ::

Deska Sneeze - Stars & Strings je venku! Objednávat lze na emailu samuel.records@seznam.cz nebo přes samuelrecords.bigcartel.com. Vychází 130 ks 10"LP vinylu, cena desky je 250 + poštovné (21,- obyčejná pošta / 45,- Kč doporučená pošta.

Díky za podporu .... Samuel:: 13.11.2014 ::Na Samuel Records bandcamp je k poslechu nahraná i druhá deska, která vychází příští týden, jsou to Landmine Spring - Complete Ride Session.

Díky za podporu .... Samuel:: 02.11.2014 ::Vytvořil jsem Samuel Records bandcamp a první deska, který je zde umístěná k poslechu, je debut Sneeze - Stars & Strings.

Sneeze je sólový projekt chlapíka jménem Vlasta, který je zároveň zpěvákem a kytaristou kapely Jaywalker ze Strakonic. Jeho debutní nahrávka vychází jako 10“LP v nákladu 130 kusů a přináší šest sevřených melodických skladeb. Rozuměj, jejich emotivní nálada je tvořená hlasem podpořeným kytarou a právě těmito nástroji se posluchač může vrátit do dob, kdy 90tkový emo punk dobíjel energii tápajících děcek. Ikdyž jsou písničky pomalé a melodické, vzbuzují spíše temnější pocity. Mají podprahově zakódovaný smutek, emoce, a to je vlastně to, co se mi líbilo na zvuku kapel z 90tých let, a líbí se mi to i na Sneeze. Nahrávka vznikla jako DIY projekt, jak Vlasta říká „z nudy“, a snad i tvůrčího přetlaku. Záznam byl pořízený vlastními silami, stejně tak i mastering, u Vlasty doma v obýváku. „Stars & Strings“, to je svět někdy mezi strunami a hvězdnými plány …

Díky za podporu .... Samuel:: 02.11.2014 ::Ahoj, udělal jsem e-shop na bigcartelu a novinky na Samuel Records si lze před-objednat. Výhodou je pohodlné objednání, pokud využíváš paypal. Pokud ne, není problém domluvit se na jiné možnosti, jen napiš na email samuel.records@seznam.cz.

E-SHOP najdeš na adrese: samuelrecords.bigcartel.com  .

Ceny jsou:
How Can Limo Kid Kill Your Dreams? #6/2014 - 60,- Kč + 18,- Kč poštovné
Landmine Spring - Complete Ride Session 12"LP - 300,- Kč + 30,- Kč poštovné
Sneeze - Stars & Strings 10"LP - 250,- Kč + 30,- Kč poštovné
Samuel Records Triko 2014 (by Tim Remis) - 250,- Kč + 30,- Kč poštovné
Samuel Records multipack - How Can Limo Kid Kill Your Dreams? #6/2014 + Landmine Spring - Complete Ride Session 12"LP + Samuel Records Triko 2014 (by Tim Remis) + Sneeze - Stars & Strings 10"LP - 666,- Kč + 50,- Kč poštovné

Všechny věci vycházejí v malém nákladu - How Can Limo Kid Kill Your Dreams? 100 ks, Landmine Spring 12"LP 130 ks (vyjde v klasické lepené kapse s 3 mm hřbítkem, Sneeze 10"LP 130 ks, Samuel Records Triko 50 ks (zadní potisk, triko je vepředu s kapsičkou ).

Věci budu rozesílat koncem listopadu, max první týden v prosinci. Část je již hotová, do 18.11. bych měl mít vše kompletní.

Díky za podporu .... Samuel


:: 16.10.2014 ::
Dlouho jsem nenapsal žádné novinky ohledně Samuel Records. Všichni, kteří se těší na další čílo How Can Limo Kid Kill Your Dreams? a Landmine Spring "Ride" 12"LP možná potěší následující zpráva, věci se blíží do finále. Ziny doma již kompletuji a vinyl je zadaný do výroby a měl by být v polovině listopadu. Dlouho jsem nic nevydal a měl jsem v hlavě více plánů, společně s těmito dvěma tituly vypustím ještě 10" vinyl Sneeze, což je sólový projekt - kluk, kytara, miluje Jawbreaker a nahrávka je jeho sólový debut, který si sám nahrál, zmasteroval ... nedalo mi to, abych ho nepodpořil. Sneeze je ze Strakonic. Poslední věcí je triko Samuel Records, ano v tuto dobu jsou již trička hotová, s novým motivem "Jen ptákům zůstávají jejich křídla", který namaloval sympaťák Tim Remis. Všechny věci vypustím najednou, brzo spustím předprodej a objednávky budu rozesílat koncem listopadu, max první týden v prosinci. Věci vyjdou v nákladu HCLKYD? 100 ks, 12" Landmine Spring 130 ks, 10" Sneeze 130 ks a trika Samuel Records 50 ks. Náklady jsou malé, důvody jsou následující, nemohu si větší press dovolit z finančních / časových důvodů a snad si ani nejsem jistý, jestli by to více než těhle pár nadšenců (nadšenkyň) zajímalo. Ceny budou snad férové.

Důvod, proč jsem věci vypustil je jednoduchý, prostě mi to chybělo a chtěl jsem, aby byl Samuel Records opět, jak se říká, "ve hře". Děkuji všem, kteří i přes mojí horší komunikaci, stále píšu a na věci se těší! Díky za podporu, ano je to motivují. Na všechny emaily v průběhu, napíšu krátké doby, odpovím a brzo spustím e-shop s možností objednání, i bandcamp, kde budou obě nahrávky k poslechu. Nahrávka Landmine Spring bude kompletní "Ride" session, která byla tehdy nahraná.

Zdravím z lesů ...
DÍKY! Samuel

:: 31.03.2013 ::Zdravím Tě, dlouho jsem nepsal žádnou novinku. Přesto většinu svého času mám v hlavě něco, co se jmenuje Samuel Records. Malý label, který bude nejspíš stále malý a vždy bude nejspíš mým pojítkem s hardcore (punkem). Dělám nejednu věc a již nějaký ten pátek (rok) jsem nic nevydal. Letos bych to rád změnil, nebudu psát o How Can Limo Kid Kill Your Dreams?, každý rok bych rád s Ujem Lárišem vydal jedno číslo, budu psát o deskách. Je to velice pěkná aktivita, ale hodně časově (i finančně náročná). Vydání navíc musí nějakým způsobem zapadat i do toho, co cítím a mám v hlavě. Prvním krokem který chci realizovat, je můj dlouholetý nápad, znovu vydat první lisované CD, které vyšlo na Samuel Records - mini album strakonických Landmine Spring "Ride". Více informací najdeš ZDE  . Možná CD budeš mít doma, snadno ho vyhledáš ke stažení zdarma někde na netu, nebo si budeš pamatovat LMS koncert, který hráli v Lucerna music baru s Fugazi. Ten den jsem vyzvedal CD´s v GZ Loděnice a v přeplněné Lucerně jsem prvně vybalil krabičku s pár cédéčkama. Plán je vydat 130 ks 12"LP, s klasickou 3mm kapsou. Malý osobní press a bude na něm kompletní "ride session". Práce na obalu již běží, stejně tak oprašování archívu. Až jsem se zarazil, když jsem si uvědomil, že album vyšlo v roce 1999. Dlouhá doba, během které se změnila spousta věcí, stejně jako ve skvělém nadčasovém textu "Stranger"

"One Day I Had To Leave My Town For A While
When I Came Back After A Couple Of Months
Nothing Seemed To Be The Same
I Understand That Weather Changes Easily But I Just Don't Get How People Change
As Fast As The Weather
I Couldn't Recognize My Family And Friends
They Had This Empty Expression In Their Faces
And They Were Strange To Me"

Závěr … můj plán není vracet něco, co dávno odvál čas. Byl BYCH rád, aby "Ride" byla pro pár lidí na vinylu. Všechno je jako v písničce "Stranger", přesto tohle album pro mě bude vždycky hrozně moc znamenat. Pokud máš doma nějaké fotky, nebo cokoliv o Landmine Spring, budu rád za přeposlání. Pokud Tě to zaujalo a chceš mít vinyl doma - napiš a budu s Tebou počítat. Předpokládám, že vinyl udělám, jak ho budu mít z velké části předobjednaný. PRE-ORDER směřuj na samuel.records@seznam.cz. Určitě Tě zajímá cena, dle předběžné kalkulace nebude stát více než 300,-Kč (včetně pošty k Tobě). Cena je informativní, rád bych ji vydal na vinylu a ke každému nadšenci, aby se dostala víceméně za výrobní cenu.

Celé tohle všechno bych rád věnoval Jirkovi, Michalovi, Mírovi a Jardovi. Třeba to klapne. Více věcí přinese čas, na How Can Limo Kid Kill Your Dreams? pracuju a celkově, změnilo se všechno a nic …

Peace, Samuel

:: 02.11.2012 ::
Na periferia.cz   vyšla další recenze na How can limo kid kill your dreams? 5/2012. Díky Mirku, pěkně se to čte a pokusím se být rychlejší s dalším číslem ...

Opakování je matka moudrosti a proto bych rád poděkoval všem, kteří si zine koupili, vzali do distra a našli si čas na reakci. Všechny emaily mně velice potěšili a inspirovali. Díky! Díky za podporu, vážím si toho a samozřejmě i Roman Láriš. Zine vyšel před nějakou dobou a náklad 350ks je v téhle době již téměř prodaný. Zine je zaplacený a posledních cca 30 ks mám doma. Pokud má někdo zájem, neváhejte a napište na samuel email … díky! Další číslo vyjde … vyjde … nebudu říkat přesně kdy, ale budu se snažit, aby to bylo do léta. Ale znáte to, snadno se plánuje a realizace někdy vázne. Ještě jednou díky všem, prodej a distribuce mi zabrali spoustu času, nestihl jsem možná všem vyjádřit své poděkování! Ale určitě víte, že si podpory vážím … DÍKY! Samuel

:: 26.7.2012 ::
Na czechcore.cz   vyšla první recenze na How can limo kid kill your dreams? 5/2012. Díky Jirzo, pěkně se to čte!

Přidal jsem náhledy How can limo kid kill your dreams? 5/2012 [ tady ]. 

Rád by jsem poděkoval všem, kteří si zine koupili, vzali do distra, napsali nějakou reakci! Díky moc, vážím si toho a moc to pro mně znamená. Byl jsem teď totálně zahlcený rozesílám zinů a chystám se napsat pár řádek ... snad brzy. V každém případě díky všem!

Zine si můžeš objednat na emailu samuel.records@seznam.cz.:: 29.7.2012 ::
"Hey Ho, Let's Go". Vyšlo nové číslo How Can Limo Kid Kill Your Dreams? (v pořadí již páté pokračování). Vychází v podobném rozsahu jako předchozí číslo, opět na recyklovaném papíře a s pevnou lepenou vazbou. Pevnou součástí zinu je poprvé FLEXI vinyl a tím je EP švédských SMALLTOWN. Přečíst si můžeš rozhovory s Markem (Lakmé, Remek, atd.), Timem Barrym (Avail), Smalltown, Mírou Pátým (Day After), atd. … nechybí ani klasické sloupky, grafika, anketa a úvahy. Zine si můžeš objednat na emailu samuel.records@seznam.cz.

:: 15.7.2012 ::
Omlouvám se za výpadek stránek. Měnil jsem web hosting. Omluva! Samuel

:: 15.1.2011 ::
Ani nevím, kdy jsem naposledy dělal rozhovor? Je to asi celkem dlouho. Maxim Hořovic (DIYcore.net) projevil nedávno zájem, udělat rozhovor s mou maličkostí pro rockový časopis Fullmoon. Nejdřív jsem se zdráhal (myslím si, že místo Samuel Records je ve stínu „pod fíky“), ale nakonec jsem kejvnul a zvládli jsme to. Výsledek vyšel nedávno v tištěné podobě a Vy si můžete přečíst textovou podobu. Nějak dopadl a jisté je, že o současné podobě Samuel Records něco vypovídá. Více [ tady ]. 

Ejhle … nedávno jsem psal svůj názor L.Olivovi na anketu „Břitva“. Respektive na nominaci D.Landy. Osobně nemám proti „Břitvě“ naprosto nic, jen se cítím jako „hardcore/punk“ a být ve společnosti rockových veličin mi dělá vyrážku. Vlastně, ty rockové mi nevadí, spíš mi překvapuje, že mezi hard-rockery se najde dost lidí, aby se do ankety o „ českém tvrdém rocku, metalu, punku či hardcoru“ dostala postava jako Daniel Landa. Máte holky, slečny, pánové a chlapy pásky na očích? Větší punk je podle mě Michal Tučný (ten se zatím neumístil) a jestli se ptáte co si o tom myslím, tak to vyjádřím jedním slovem „bullshit“. Má Samuel Records něco společného s rockem, D.Landou a dalšíma hvězdama jako je třeba P.Jandou, Ladislav Křížek? Ne, díky, naštěstí nemá!!!! Mé místo je jinde, přesto díky těm upřímným co mi dali hlas! Co víc k tomu psát, že?

Jestli se ptáte kdy bude nový How Can Limo Kid Kill Your Dreams?, tak si buďte jistý, že jsem sám jsem zvědavý. Fun-zine je skoro hotový, jen o všem asi moc přemýšlím. Díky za Vaše emaily, SMS, podporu! Díky Ujo (xJesusx) za trvělivost. Velký dík patří p.Vitamínovi, za podporu! Díky brácho, znamená to pro mě víc než si myslíš!

Je Samuel Records K.O.? Ne, jsem O.K.. Jen přemýšlím o dalším vývoji. Určitě počítej s dalším číslem zinu a tuším že jedním EP v roce 2011. Probíhají jednání s jedinou power violence kapelou z CZ. Uvidíme, doufáme! Jinak na labelu mého psa (a dalších dvou psů) vyjde letos pár Ep´s - Epidemics, Remek, Tim Remis(bubeník AUXES a jeden pes mu vypomůže na harmoniku). Ale to jsou strašný elitáři!